Druk 3D

Tutaj znajdują się wszystkie informacje na temat drukowania 3D w naszej Pracowni. Metoda wydruku, wielkość wydruków, możliwości łączenia, czas wydruku, obróbka oraz cena.

Metoda wydruku

FDM czyli osadzanie topionego materiału, w przypadku naszej pracowni jest to plastik PLA, Tough PLA, Nylon, ABS, CPE, CPE+, PC, TPU95A, PP, PVA, Breakaway nakładany warstwami.

Maksymalny rozmiar wydruku

Szerokość – 330 mm
Długość – 240 mm
Wysokość – 300 mm

Kolor

Dzięki głowicą z podwójnym ekstruderem nasze drukarki są w stanie drukować w dwóch kolorach jednocześnie! lub drukować z wykorzystaniem rozpuszczalnego w wodzie materiału podporowego PVA który nie pozostawia żadnych skaz na powierzchni wydruku.

Czas wydruku

Drukowanie gotowych modeli odbywa się z dnia na dzień. Projekty 3D większe niż 50% maksymalnego obszaru wydruku realizowane są w 2 dni.
Każdy projekt najlepiej przesłać do nas, a my bardzo precyzyjnie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na kiedy wydruk mógłby być gotowy.

Na czas wydruku wpływa:
jakość – grubość nakładanych warstw to między 0,05mm a 0,35mm
wypełnienie – modele mogą być wypełnione w środku od 0% do 100%

Biorąc pod uwagę te parametry czas wydruku modelu 3D o najniższej jakości bez wypełnienia może zająć nawet 10x krócej niż w najlepszej jakości.

Możliwości łączenia

Jako, że wydruki 3D są na chwilę obecną plastikowe łatwo można je łączyć ze sobą.

Metod jest kilka:
– za pomocą kleju
– topienia ze sobą elementów
– projektowanie modeli w taki sposób, aby poszczególne części łączyły się ze sobą jak puzzle.

Obróbka

Projekt 3D wydruku czasami musi zostać przez nas dopracowany, aby wydruk był bardziej zadowalający niż ten z gotowego pliku.

Niektóre wydruki są na tyle skomplikowane, że potrzeba drukować je razem ze specjalnymi podporami. Po wydruku należy te podpory odłamać, a to pozostawia małe skazy, które warto oszlifować.

Inną metodą „doskonalenia” wydruku jest obróbka oparami acetonu. Efektem takiego zabiegu jest delikatne stopienie wierzchniej warstwy wydruku i równomierne wygładzenie jego całej powierzchni (warstwowanie staje się niewidoczne).

Malowanie

Każdy model wydrukowany u nas i nie tylko, możemy przygotować oraz pomalować farbami akrylowymi.

Cena

Cena drukowania 3D w naszej pracowni to 25 PLN netto za godzinę pracy drukarki przy wykorzystaniu podstawowego materiału ABS lub PLA. Cena większej partii elementów jest zawsze ustalana indywidualnie z korzyścią dla klienta nawet do 40%.

Z chęcią odpowiemy na Wasze pytania – Kontakt

Biuro +48 793 036 048
biuro@3dekspert.pl
Opałowa 11
93-487, Łódź
Otwarte Pn-Pt 8-18

 

Kontakt

Formularz kontaktowy

Close Menu